top of page
ersen kutluk

ABOUT

Besteci ve Ses Tasarımcısı

Ortaokul yıllarında çeşitli müzik gruplarıyla müzik hayatına başlayan Ersen Kutluk, o zamanlar Silahsız kuvvet şimdi Sagopa  Kajmer olarak anılan arkadaşı ile doğduğu şehir İstanbul a gelerek Rap çalışmalarına başladı. Sonrasında müzik bilimine yönelerek YTÜ Kompozisyon eğitiminde Prof. Ahmet Yürür ve Prof. Alper Maral ile çalışma fırsatı buldu. London Rcm'de klasik gitar üzerine çalıştı. 

Müzik bilimini, uygulama alanında kullanmak isteyen üretici, Candan Erçetin'in “Aman Doktor” albümünün ses tasarımını ve aranjörlüğünü üstlendi. 

Amerika’da yayınlanan “As Long As I Live” adında bir albüme prodüktörlük yaptı.

Çeşitli tiyatro müzikleri ile yurtdışı performanslarına katılan besteci, sinema ve belgesel müzikleri alanlarında da çeşitli eserler vermiştir. Sonrasında reklam müziği alanında  uzmanlaşan tasarımcı, Media Cat yılın Jingle gibi birçok başarıya imza attı. 

Müzik sektörüne birçok prodüktör yetiştirdi. 

Aranjorluk ve prodüktör’lük hayatına devam ederken artık kendi projelerine odaklanan besteci, kendi ismi ile yayınladığı ilk single'ı "senden başka"yi ağustos 2018 de yayınladı. 

İlk denemesinden aldığı tecrübelerle albümüne odaklanan besteci Ersen Kutluk, yeni albümünün ilk single'ı" Durma Çek" i Gtr Müzik etiketiyle dinleyiciye sunuyor.

 

bottom of page